Kuidas võita?


10 nõuannet algajale, kuidas petangimängus võita.

Petank on eelkõige sõbralikkus – see on mäng, mida ei tohiks mängida otsaesine kortsus ja hambad irevil!

1) Tulistajaks sünnitakse, asetajaks saadakse kõva tööga.

2) Kuulid:
tulistajale – siledadamad, suuremad ja kergemad,
asetajale – väiksemad ja raskemad.

3) Riietu silmapaistvalt, nii et vastane märkab kogu aeg sinu juuresolekut ja on sellest häiritud. Jalatsid ja sokid peavad olema väga mugavad.

4) Uuri ja selgita kiiresti välja vastase tugevad ja nõrgad küljed. Sega vastase mängurütmi, seda kiirendades või aeglustades. Hoia peidus oma võistkonna nõrkused.
Petank on nagu pokkerimäng!

5) Ära mängi vastaste lemmikkaugusele või -maastikule.

6) Kui vastane ei kasuta ära alustusringi piire, joonista maha suur ring. Kui vastasmängija viskab jalad harkis, joonista väike ring ehk sunni teda viskama jalad koos. Kui oled ringis, keskendu, ära lobise.

7) Tulistaja, kui oled ringis, keskendu, ära räägi. Hoia sooja, tulista vaheaegadega. Mõtle vigadele. Ära kunagi istu mängu ajal.

8) Kui tulistad mööda, ära seleta ja räägi (eriti totrusi). Kui saad võistkonnakaaslas(t)elt uue tulistamisloa, ära välju ringist. Tulista uuesti, kuna nüüd tead, mis läks sihtimisel valesti. Hoia oma põhiasendit. Kergem on tulistada snadi ees olevat kuuli.

9) Asetaja - pärast snadi heitmist, mine snadi juurde ja uuri maastikku. Viska otsesuunas. Ära väldi üksikuid kive, sest Sinul on väga väike võimalus neid tabada. Aseta meelsamini ligemale kui kaugele. Pea meeles, “snadi ees olev kuul kasvatab protsente”. Kui tulistaja sihib, siis asetaja kinganina kuuli kohal abistab teda.

10) Jälgi, kuidas mängivad meistrid. Sageli õnnestuvad karrood 100%. Mängud kulgevad kiiresti. Õhus on pinget ja võitjate naeratus vahetu. Kui küsid - meistrid annavad nõu ja näitavad visketehnikat.