Reitingu juhend 2024


Reitingu juhend 2024

 


1. Reitinguarvestusse kuuluvad võistlused vastavalt EPKL-i poolt antud hooajaks kinnitatud kalendrile:

1.1. Meeste reitinguarvestus - Eesti meistrivõistlused (EMV) meeste üksikmängus, paarismängus, trios, segatrios, segapaarismängus ja meeste tulistamisharjutuses, millest kokkuvõttes arvestatakse maha 1 halvim tulemus

1.2. Naiste reitinguarvestus - Eesti meistrivõistlused (EMV) naiste üksikmängus, naiste paarismängus, trios, segatrios, segapaarismängus ja naiste tulistamisharjutuses, millest kokkuvõttes arvestatakse maha 1 halvim tulemus

1.3. Veteranide reitinguarvestus - Eesti meistrivõistlused (EMV) veteranide üksikmängus, veteranide paarismängus, veteranide trios

1.4. Juunioride reitinguarvestus - Eesti meistrivõistlused (EMV) juunioride üksikmängus, paarismängus, trios, segatrios, segapaarismängus ja tulistamisharjutuses, millest kokkuvõttes arvestatakse maha 1 halvim tulemus

2. Reitingupunkte arvestatakse ainult siis, kui võistlustel osaleb vähemalt 8 (kaheksa) võistlejat/võistkonda. Trios neljandana registreeritud võistlejale arvestatakse reitingupunkte ainult juhul, kui ta on võistluse käigus osalenud vähemalt ühes mängus.

2.1. Veteranide reitinguarvestuses on lubatud ühepäevasel trio ja paarismängu võistlustel osaleda varumängijal. Võistlejale arvestatakse reitingupunkte ainult juhul, kui ta on võistluse käigus osalenud vähemalt ühes mängus.

3. Reitinguarvestust peetakse viies kategoorias:

a. üldreiting (paremusjärjestus võistluste eelringides puulidesse või Šveitsi süsteemi tabelisse paigutamiseks, varumängija registreerimisel kehtib valem kus 4 mängija punktid liidetakse, jagatakse 4-ga ja korrutatakse 3-ga);
b. üldreitingu parim mees (koostatakse eraldi tabel paremaks jälgimiseks);
c. üldreitingu parim naine (koostatakse eraldi tabel paremaks jälgimiseks);
d. üldreitingu parim juunior (koostatakse eraldi tabel paremaks jälgimiseks);
e. üldreitingu parim veteran 55+ (koostatakse eraldi tabel paremaks jälgimiseks).

4. Üldreitingusse lähevad nii meeste, naiste, veteranide 55+ kui ka juunioride tulemused. Arvestus toimub vastavalt üldreitingu tabelile.

5. Naiste, veteranide 55+ ja juunioride võistlusklassides peetakse vastava võistluse kohta eraldi punktiarvestust, kui vastavas võistlusklassis osaleb vähemalt 8 võistkonda (üksikmängus ja tulistamises vastavalt 8 mängijat, naiste trios 6 võistkonda) ja korraldaja on eraldi võistlusklassid eelnevalt võistluskutses ette näinud.

6. Kui juuniore osaleb võistlusel vähem kui 8, siis võistlevad naisjuuniorid koos naistega ja meesjuuniorid koos meestega. Kui naisi (koos naisjuunioridega) osaleb võistlusel vähem kui 8, siis võistlevad nad koos meestega ja reitingupunkte saavad vastavalt EMV punktitabelile. Veteranid 55+ võistlevad igal juhul, sõltumata osalejate arvust, üldistel alustel koos kõigi võistlejate/võistkondadega, kui ei ole eraldi välja kuulutatud võistlust veteranid 55+ võistlusklassile. Eraldi väljakuulutatud võistluse toimumiseks peab registreeruma vähemalt 8 võistlusklassile vastavat võistkonda.

7. Kui mõnes võistlusklassis peetakse täiesti eraldi võistlust, kus kõigil soovijatel ei ole võimalik osaleda soost või vanusest tulenevate piirangute tõttu (nt veteranide 55+ EMV), siis antud võistluselt teenitud reitingupunktid lähevad ainult vastava võistlusklassi reitinguarvestusse.

8.Võrdsete punktide korral saab reitingutabelis kõrgema koha võistleja, kellel on rohkem kõrgema koha punkte.

9. Eraldi nii naiste kui meeste arvestuses autasustatakse reitingu kuut parimat mängijat järgnevalt:

a. I koht: meene + järgmise võistlushooaja litsents;
b. II koht: meene + järgmise võistlushooaja litsents;
c. III koht: meene + järgmise võistlushooaja litsents;
d. IV – VI koht: järgmise võistlushooaja litsents.

9.1. Juuniormängijal on võimalus, vastavalt meeste või naiste kategoorias, oma saavutatud punktide põhjal tulla auhinnatavale kohale ja võita meene mitmes kategoorias.

9.2. Veteranmängijal on võimalus, vastavalt meeste või naiste kategoorias, oma saavutatud punktide põhjal tulla auhinnatavale kohale ja võita meene mitmes kategoorias.

10. Kolme parimat juuniori autasustatakse meenetega ja järgmise võistlushooaja litsentsiga (isegi juhul, kui mängija järgmisel hooajal ei võistle enam juunioride võistlusklassis).

11. Kolme parimat veterani 55+ autasustatakse meenetega ja järgmise võistlushooaja litsentsiga.

 

Eesti Petanque’i Klubide Liidu juhatuse otsus 20.12.2023 kuupäevaga.