Katsevõistluste juhend 2017 Gent MM


PAARISMÄNGU, SEGAPAARI JA ÜKSIKMÄNGU MM KATSEVÕISTLUSTE JUHEND 2017

EESMÄRK
Selgitada välja võistkonnad, kes saavad õiguse esindada Eestit 2017. aastal meeste paarismängu, naiste paarismängu, segapaarismängu, meeste üksikmängu ja naiste üksikmängu maailmameistrivõistlustel (MM-il) Belgias, Gentis.

OSALEJAD
Katsevõistlused on 2-liikmelistele võistkondadele meeste ja naiste arvestuses. Üksikmängus ja segapaaris selguvad võistlejad võitja paarist, nii naiste kui ka  meeste arvestuses. MM-il saab iga mängija osaleda maksimaalselt kahel erineval võistlusel. 
Katsevõistlustele registreerumisega annab mängija nõusoleku sõlmida EPKL-iga kokkulepe, mille kohaselt mängija kohustub hüvitama EPKL-ile kõik tema rahvusvahelisele tiitlivõistlusele lähetamiseks EPKL-i poolt tehtud kulutused ja muud juhtumiga seotult EPKL-i vastu esitatud nõuded, kui:
- mängijale määratakse EPKL-i või rahvusvahelise alaliidu või tiitlivõistluse korraldaja poolt karistus alkoholi ja/või dopinguainete kasutamise eest;
- mängija on Eesti esindusvõistkonna liikmena käitunud ebaväärikalt;
- pärast esindusvõistkonna selgumist mängija mõjuva põhjuseta loobub esindusvõistkonnas osalemisest.

REEGLID
Võistlused viiakse läbi rahvusvaheliste petangireeglite ja kehtiva EPKL-i välishooaja 2016 üldjuhendi järgi.
Katsevõistlustel tohivad osaleda ainult Eesti kodakondsust omavad petankerid ja neil peab olema kehtiv F.I.P.J.P liidu alla kuuluva riigi petanque liidu litsents.
Võistkondadel peab olema ühtne võistlusvorm (särgid).
Võistlustele määrab kohtuniku EPKL-i juhatus.

VÕISTLUSTE AJAD
Võistlused toimuvad Belgias, Gentis 13.- 16. aprill 2017

EPKL-i katsevõistlused toimuvad:
14.- 15.01.2017 Tallinnas, Algi 38


REGISTREERIMINE
Katsevõistlustele saab registreerida e-maili aadressil juhatus@petanque.ee kuni 05.01.2017 kell 21.00 Registreerimisel tuleb kirja panna osavõtjate nimed ja võistkonna esindaja kontaktandmed. Lisaregistreerimist ei saa hiljem teha.
Oma osalemisest tiitlivõistlustel peab katsevõistlused võitnud võistkond andma EPKL-ile kinnituse 19.01.2017. Loobumise korral on teiseks tulnud võistkonnal kinnituse andmiseks aega 24.01.2017 ja selle loobumisel on kolmandaks tulnud võistkonnal aega kinnitus anda 29.01. 2017. Kui kõik kolm esikolmikusse tulnud võistkonnad loobuvad, siis otsustab tiitlivõistlustel osalemise EPKL-i juhatus.

OSAVÕTUTASU
Katsevõistlustel osalemise tasu on 60 eurot võistkonna kohta. Osavõtutasu peab olema tasutud 7.01.2017a. EPKL-i a/a EE05 2200 0011 2011 4684. 

VÕISTLUSTE LÄBIVIIMISE SÜSTEEM
Katsevõistlused korraldatakse naistele ja meestele eraldi:
Mängitakse alagruppides.
1. Kui katsevõistlustele registreerub üks võistkond, siis on sellel võistkonnal automaatselt õigus esindada Eestit tiitlivõistlusel.
2. Kui katsevõistlustele registreerub kaks võistkonda, siis mängitakse nelja võiduni.
3. Kui katsevõistlustele registreerub kolm või neli võistkonda, siis mängitakse kaks korda „kõik kõigiga“. Finaali saavad kaks paremat ja mängiatkse 2 võiduni. Kui üks võistkond on võitnud alagrupis kõik mängud, siis finaali ei toimu. Finaali korral on võistlus 2-päevane. ( 14.-15.01.2017)
4. Kui katsevõistlustele registreerub viis võistkonda, otsustatakse võistluste läbiviimise süsteem 2 päeva jooksul peale registreerimise lõppu. Võistlus 2-päevane. 
5. Võrdsete võitude arvu korral selgitatakse paremusjärjestus järgnevalt:
a) omavahelistes mängudes saavutatud võidud,
b) omavaheliste mängude punktide vahe,
c) üldine punktide vahe

AUHINNAD
Parim naiskond saab õiguse esindada Eestit 2017. aasta naiste paarismängu Maailmameistrivõistlustel. 
Parim meeskond saab õiguse esindada Eestit 2017. aasta meeste paarismängu Maailmameistrivõistlustel.
Parimast naiskonnast ja meeskonnast saab üks mängija õiguse esindada Eestit 2017. aasta Maailmameistrivõistlustel üksikmängus.
Parimast naiskonnast ja meeskonnast saab 1naine ja 1mees õiguse esindada Eestit 2017. aasta segapaaride Maailmameistrivõistlustel.