16. Eestimaa mängud Rakveres


Eelmisel nädalavahetusel võõrustas Rakvere 16. Eestimaa mängusid. Mängude petangiturniir toimus Rakvere Vabaduse Kooli hoovis. 

Medalite ja punktide nimel asus võistlema 40 segatriot  31 omavalitsusest. Võitja selgitati Šveitsi süsteemi kaheksa vooruga, millest neli vooru mängiti laupäeval ja neli vooru pühapäeval.

Laupäevase võistluspäeva läbisid kaotusteta Tartu valla 1. ja Türi valla 2. võistkond ning nemad asusid ka tabelit juhtima. Pühapäeval suutsid kõik mängud võita Toila valla 2. ja Viljandi valla võistkond. Kokkuvõttes ei jäänud ükski võistkond võiduta ega pääsenud ka kaotusest. 

Võitja selgus alles viimase vooruga. Võistluse lõppedes oli seis pingeline, sest kahel võistkonnal oli kokku seitse ja neljal võistkonnal kuus võitu. Võistluse paremusjärjestuse määras Buchholzi koefitsient. 

Võitjana väljus võistlusest Tartu valla 1. võistkond (Kertu Palm, Aimar Poom ja Valmar Pantšenko), teisele kohale tuli Türi valla 2. võistkond (Triin Randväli, Erki Valdmaa, Rein Rotberg), pronksmedali võitis Paide linna 1. võistkond (Anneli Suits, Kaspar Mänd ja Enn Lehtpuu) Paide linna 2. võistkonna ees. Viienda koha saavutas Toila valla 2. võistkond ning kuuenda Viljandi valla võistkond.

Maakondade arvestuses võttis kindla võidu Järvamaa, teiseks tuli Tartumaa ja kolmandaks Ida-Virumaa.

Kokkuvõttes oli tore nädalavahetus petangi, päikese ja ka väikese vihmaga. 

Võistluste protokoll on nähtav siin.

 

Kertu Palm

10.07.2023