Meeste MMil esindab Eestit Tartu võistkond


9.-10. oktoobril Harku petangihallis toimunud meeste MM katsevõistluse võitis Tartu võistkond koosseisus Aimar Poom, Valmar Pantšenko, Igor Kostin, Olav Türk. 2021. aasta meeste maailmameistrivõistlused toimuvad 19.-21. novembril Hispaanias Santa Susannas.

Kärdla võistkond, kes sai 2021. a veebruaris toimunud EM katsevõistluste võitmise tulemusena õiguse esindada Eestit EM-l, mis jäi Covid-19 pandeemia tõttu ära, sai EPKLi juhatuse otsusega MM katsevõistlustel finaalikoha. Seega oli katsevõistluste esimese päeva eesmärk selgitada teine finalist.

Teise finaalikoha eest asus laupäeval võistlustulle 6 võistkonda:

  • Tõrva - Kevin Kangur, Kaur Kangur, Harry Lusbo
  • Viru - Tõnis Neiland, Kenneth Muusikus, Henri Mitt
  • Järva 1 - Ain Tamme, Jaanus Tiiter, Kalev Lillepea, Enn Lehtpuu
  • Tartu - Aimar Poom, Valmar Pantšenko, Igor Kostin, Olav Türk
  • Saku - Kaido Kopel, Vahur Raudsepp, Hardo Sokk
  • Järva 2 - Mati Tapo, Vallo Sillamaa, Erki Valdmaa, Jaan Murumaa

Eelringis mängisid kõik võistkonnad omavahel ühe korra läbi. Alagrupi võitjaks tuli Tartu võistkond 4 võiduga, kaotades vaid Saku meeskonnale. Eelringi teise koha selgitamiseks tuli lugeda mängude omavahelisi punkte, sest 3 võitu saavutasid nii Saku, Viru kui Tõrva võistkonnad. Arvutused näitasid, et poolfinaalis tuleb Tartu vastaseks Saku.

Pärast põgusat pausi peeti ära ka poolfinaal, mille võitmiseks oli 3 mängust vaja 2 võitu. 3 mängu aga vaja ei läinudki, sest Tartu võttis küllaltki kindla võidu 13:8, 13:2.

Pühapäeva hommikul alustasid MM-pääsme nimel võitlust otse finaali saanud Kärdla ja eelmisel päeval finaalikoha välja võidelnud Tartu. Finaali võitmiseks oli vaja 5 mängust võita 3. See aga nii libedalt ei läinud kui poolfinaal.

Esimese mängu võitis kindlalt Kärdla 13:6, kuid teine mäng kujunes üsna pingeliseks - Tartu mängis 11:4 eduseisu maha ning peagi oli tablool seisuks 11:12. Tartlased suutsid viimases voorus siiski ennast kokku võtta ning teise mängu 13:12 võita.

Kolmas mäng algas kurjakuulutavalt - juba esimeses voorus võttis Kärdla 4 punkti, andes selgelt märku, et seda mängu nad kaotada ei kavatse. Nii ka läks - Kärdla meeskond võitis kindla mänguga 13:4.

Neljandas mängus näitasid tartlased südikamat mängu, võttes esimesed punktid siiski alles pärast 0:6 kaotusseisu jäämist. Seisult 5:8 võttis Tartu tiim 5 punkti korraga ning sellega oldi juba konkreetselt mängus tagasi. Seisult 10:8 oli Tartul võimalik isegi mäng lõpetada, kuid kuulid ei veerenud sinna kuhu vaja. Mõni hetk hiljem oli seis 11:11 ja pärast Kärdla õnnestunud snadi liigutamist ja ning Tartu ebaõnnestunud pihta lööki oli tunne, et Kärdla tiim võib hakata lennupileteid ostma. Siis tegi aga Tartu viimase kuuliga imet, mis tõi neile 2 punkti peale ning Kärdla ei suutnud enda viimase 2 kuuliga seda olukorda likvideerida. Neljas mäng Tartule 13:11.

Viies ja otsustav mäng algas Tartu tormihoiatusega - kohe esimeses voorus võttis Tartu 4 punkti - kuid seejärel kulges üsna tasavägiselt. 11:6 eduseisus oli Tartul võimalik mäng võita ja Hispaania lende broneerima minna, kui Kärdla sai viimase kuuliga esimeseks ja Tartul oli neli kuuli käes, kuid seda ei suudetud ning mäng jätkus seisult 11:7. Nagu öeldakse: “kui ise ei võta, võtavad vastased”, ja paar vooru hiljem oli tablool 11:11. Esmasest võiduhirmust ülesaanuna suutis Tartu end siiski koguda ning mäng 13:11 võita.

Võistluse tulemusi saab näha siin ja videosid otseülekannetest EPKLi Facebooki lehel.

10.10.2021