V Agnes Sirkeli mälestusturniiri kokkuvõte


11. septembril peeti Eesti Rahva Muuseumi pargiteedel ning Viinaköögis suurepärase suveilma saatel järjekorras viiendad Tartu petangielu pikaaegse eestvedaja Agnes Sirkeli mälestusvõistlused.

Vaatamata keerulistele aegadele tuli kohale 32 paari üle Eesti, mis on üks vabariigi suuremaid turniire. Tavapäraselt mängiti paarismängu ning 6 vooru šveitsi süsteemis. Võistlus kujunes taas pingeliseks, kus kogu esikolmik jäi 5 võidu peale ning määravaks sai Buchholzi koefitsent ehk see, kui tugevate vastastega mängiti. Esikoha napsas Ida-Viru paar Henri Mitt-Jaan Sepp, teiseks tuli viimases voorus kaotanud Tartu paar Valmar Pantšenko-Aimar Poom ning kolmandaks taas Ida-Viru paar Tõnis Neiland-Oliver Ojasalu, kes oli ka turniiri noorim mängija (15-aastane). Traditsiooniliselt tänati kõige vanemat osalevat paari, kelleks olid sellel aastal Malle Onkalo ning Egon Schattschneider – vanuste summa 152 aastat. Hulgaliselt anti veel välja eriauhindu ning ka loosiauhindu.

Aitäh ürituse kordaminemist toetanud Tartu linnale, Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupile, Eesti Rahva Muuseumile, Tartu Spordiselts Kalevile ja Tartu Spordiveteranide Koondisele. Veel aitäh võistluse tublidele kohtunikele Kertu Palmile ning Elle Aili Tammele, aga ka kõikidele teistele abilistele-osalejatele ja ilmataadile. Tänu heale ilmale ning teie positiivsele kaasalöömisele kujunes sellest üks tore päev!

Aimar Poom, võistluse peakorraldaja

Tulemused: http://turna.ee/swiss.php?tid=470

Pildid: https://photos.app.goo.gl/rmugLZ1gHPkr8qQA7
Piltide autorid Toomas Reede ja Kertu Palm

13.09.2021