Hiiumaal selgitati Eesti meistrid


Reedel peeti 16 naise ja 44 mehe (sh juuniorid) vahel maha üks tuline tulistamise võistlus.

Alustame naistest, kus eelringi parima tulemuse, 29 punkti, sai kirja Marju Velga. Talle järgnesid Külli Kariste, Maris Rõõm ja Katri Aavekukk, kes kõik edenesid otse veerandfinaalidesse. Teisest ringist suutsid end edasi tulistada Angelika Tauk, Kertu Palm, Mare Kingissepp ja Svetlana Veski. Mõneti ühepoolsete sõelmängude heitluste järgi olid kindlalt finaali edenenud Marju ja Külli ning pronksile Angelika ja Kertu, kus tulemusega 13-5 läks pronks Kertu Palmile. Finaalis nägime hea tasemega heitlust, millest hõbedaga väljus Marju Velga 22 punktiga ning Eesti meistriks tuli Külli Kariste päeva parima 31 punktiga.

1. Külli Kariste (Kärdla)
2. Marju Velga (Kärdla)
3. Kertu Palm (Tartu)

Meeste eelringist suutsid otse veerandfinaali edeneda Margus Berkmann, Vahur Raudsepp, Veiko Proos ja Kalle Orro vastavalt 33, 31, 28 ja 26 punktiga. Teises voorus oli jagada veel 4 veerandfinaali kohta, millele pretendeeris tervelt 19 mängijat. Pea kestis ja käsi oli piisavalt täpne Mihkel Filipenkol, Kevin Kanguril, Urmas Jõeäärel ning Kuno Kolgil, kes suutsid end sõelmängudele tulistada. Sõelmängudest suutsid end finaali murda Veiko Proos ja Margus Berkmann ning pronksile heitlesid eelmise aasta võitja Mihkel Filipenko ning Urmas Jõeäär. Pronksiheitlusest väljus võitjana Filipenko tulemusega 21-13 ning Jõeäärele tubli neljas koht. Meeste finaal pakkus tulist pinget kuni viimaste viseteni ning ülinapi 36- 35 võidu võttis seekord Berkmann suurmeister Proosi ees. Päeva parima tulemuse eest hoolitses samuti võitja 39 punktiga.

1. Margus Berkmann (Kärdla)
2. Veiko Proos (Kärdla)
3. Mihkel Filipenko (Kärdla)   

Laupäeval asus paarismängu medalitele jahti pidama 35 paari. Mängiti 4 ringi šveitsi ning edasi pääses 16 paremat. Mõneti üllatuslikult jäid sõelmängudest välja mitmeid tugevaid paare nagu Poom/Kolk, Kingissepp/Väärtnõu, Kangur/Kangur ja noored Kopel/Liik. 1/8-finaalide põnevaimas mängus edestasid Türk/Jõeäär napilt Orro/Orro tiimi 11-10 ning tasuks pääs 8 hulka, kus asuti samuti 9-5 juhtima Proos/Berkmanni vastu, kuid siiski tuli vastu võtta kaotus 9-13. Teistes 1/4-finaalides alistasid Hoole/Joonas 13-7 parima naispaari Tauk/Tauk, Bernat/Muusikus 13-6 Veski/Veski ning Kopel/Filipenko 13-7 Pilv/Kanguri. Peaväljakul toimunud poolfinaalis kohtusid Hoole/Joonas ja Bernat/Muusikus, millest finaalid edenesid sel korral Hoole/Joonas. Teises poolfinaalis suutsid Proos/Berkmann ülimalt pingelises ning kõrgetasemelises mängus võtta napi 13-11 võidu Kopel/Filipenko ees ning tasuks pääs finaali Võru meeste vastu. Pronksilahingus võtsid kogenud Kopel ja Filipenko kindla võidu Bernat/Muusikus vastu ning tasuks igati teenitud pronksmedalid ning Ida-Virumaa tiimile korralik neljas koht. Finaalis paistis Võrukate ramm raugenud olevat ning kindla 13-3 võiduga tulid Eesti meistriteks Veiko Proos ja Margus Berkmann.

1. Veiko Proos/Margus Berkmann (Kärdla)
2. Toomas Hoole/Jaan Joonas (Võru)
3. Kaido Kopel/Mihkel Filipenko (Saku/Kärdla)

EMV D 2021 esikolmik

Sel korral oli ilmataat meie poolel ja mõlemal võistluspäeval oli antud mänguks perfektne ilm, mis kindlasti aitas kaasa headele sooritustele, rõõmsale meelele ning võistluste korraldamisele. Kärdla mängijaid riisusid küll sel korral koduõuel koore, kui said 12-st võimalikust medalist lausa 8, kuid usutavasti innustab see teisi veel rohkem treenima ja järgmistel võistlustel tugevamat konkurentsi pakkuma.

Tänud kõikidele võistlejatele, toetajatele ja korraldajatele! Näeme 2022!

Margus Berkmann

05.07.2021