Klubide Sarja I etapi kokkuvõte


Cesare Pavese, tuntud Itaalia novellist ütles „Me ei mäleta päevi, me mäletame hetki“. Neid hetki pakkus möödunud nädalavahetus palju: nii rõõmsaid, kurbasid, võidukaid kui ka kaotusekibedust täis. 

Petangihuvilised said taas, üle pika aja, võimaluse kohtuda juba koduseks saanud Harku petangihallis. Järjekordne COVID-19 paus oli löönud segamini petangi ümber toimuva samamoodi nagu ülejäänud maailma elugi – muutunud on võistluskalender, mängijad on olnud sunnitud muutma oma treeningplaane või neid ka ära jätma, kuna külm talv ei lubanud õues treenida ja piirangud keelasid sees treenimise. Aga kõik eelnev tundus vähetähtsana, kui vaadata neid rõõmsaid nägusid, mis olid inimestel ees laupäeva hommikul, kui jälle sai kuulid kätte ja võistlema.

Nagu ikka pärast võistluspausi, on moodsat väljendit kasutades, „lauale tõstetud“ palju küsimusi... Kuidas ja kas on leitud treeningvõimalusi piirangute ajal, kes suudab võistluspausi pealt ennast esimesena kokku võtta, mida suudavad uued klubid? Lisaks eelpool mainitud mängulistele küsimustele ripub EPKLi kohal Damoklese mõõgana vana juhatuse tagasiastumine ja uue valimine 15. mail toimuval üldkoosolekul.

Nii laupäevane kui ka pühapäevane võistlus kulgesid seekorda Maris Rõõmu taktikepi all, kes vigastuse tõttu ei saanud mängijana osaleda, aga ulatas lahkuvale juhatusele abikäe korralduse poole pealt.

Klubide Sarja I etapil oli välja tulnud 8 klubi kokku 10 võistkonnaga. Kahe võistkonnaga olid esindatud Saku PK ja Järvamaa PK. Seekord puudusid Wicia, Kohtla-Järve SHK, Maestro, Viru SK ja Saarema SK xoHea. Usutavasti juba järgmisel etapil näeme ka neid.

Võitjaks krooniti I etapil Saku I võistkond, kes alagrupist pääses küll edasi üle noatera, aga mäng-mängult paranes nende enesekindlus ja finaalis võeti kindel võit Kärdla võistkonna üle. Suurepärane sooritus Saku I võistkonnalt. Kas suudavad seda korrata ka eeloleval nädalavahetusel ja kindlustada oma liidrikohta kogu Sarja arvestuses? Siinkohal võiks meelde tuletada, et Sarja kokkuvõttes kaks paremat võistkonda pääsevad mängima sügisel mängitavale Baltic Sea Club Cupile (BSCC). 

Finaalis kaotuse vastu võtnud Kärdla mäng valmistas kindlasti pettumuse, eriti just mängijatele endile, Eeloleval nädalal on palju tõestamist ning selleks tuuakse kohale ka raskekahurvägi.

Traditsiooniliselt väga kindla ja stabiilse mänguga võttis kolmanda koha Tartu võistkond. Väikeste muudatustega võistkonnas lähevad kindlasti uuel nädalal vallutama poodiumi kõige kõrgemaid astmeid ja püüdma Sarja kokkuvõttes pääsu BSCC-le.

Neljanda koha saavutas mõningase üllatusena Valga võistkond. Valga on tihtipeale näidanud väga head mängu üksikutes mängudes kuid pahatihti on need sooritused jäänud  vormistamata vastavaks lõpptulemuseks. Seekord aga teistmoodi. Järgmisel nädalal kindlasti juba keerulisem, sest vastased on uurinud tabelit ja keegi enam alahinnates väljakule ei tule.

Viienda kohaga väljus laupäevasest lahingust Saku II võistkond. Alagrupimängudes oli võistkonnal raskusi leida sobivaid kooslusi antud formaadi jaoks, kuid mida mäng edasi seda paremini koostöö sujus ja lõpp kujunes juba võidumarsiks. Tasuks positiivse noodiga viies koht.

Kuues koht – Küti. Olles kahe hooaja vahel loovutanud ühe oma liidritest suutis siiski näidata head koostööd ja mängu.  Paar nappi kaotust ebasobivatel kohtadel sulgesid seekord poolfinaali ukse. Võistkond on aga selgelt leidud oma kulgemise tee ning varem või hiljem viib see tiitliteni.

Seitsmes koht - uustulnuk Võhma. Alagrupis saadi igati korralikud kaks võitu, kuid nende kahjuks seekord sellest edasipääsuks ei piisanud - „surnud ringiga“ jäädi esinelikust välja. Karikamängudes kaks korralikku esitust ja uustulnukale tasuks igati korralik seitsmes koht. Selge potentsiaaliga võistkond, kes võib võidelda kõrgemate kohtade eest.

Kaheksas koht – Tõrva. Kindlasti asjaosalistele pettumus. Aga juba uuel nädalal on võimalus teha „vigade parandus“ ja näidata kõigile, mis nende sees tegelikult peidus on. Nagu ütles meie kunagine kuulus laskesuusataja „seekord jäi loom välja laskmata“. Ehk järgmisel nädalavahetusel?

Üheksanda ja kümnenda koha jagasid seekord omavahel teise uue klubi ehk Järvamaa PK mängijad. Kas oli tegemist uute mängijate mõningase närvipingega, mis segas lõpptulemustes kõrgemale tõusta? Tehti ju päeva jooksul palju korralikke mänge ja võeti nii mõnigi skalp.

I etapi tulemused ja võistkondade koosseisusid on nähtavad siin.

Kohtumiseni järgmisel laupäeval II etapil ja ärge unustage peale võistlust toimuvat EPKL üldkoosolekut.

11.05.2021