Selle aasta Eesti esindusvõistkonnad on selgunud


Mais kahel nädalavahetusel selgus, kes lähevad sel aastal tiitlivõistlustele Eestit esindama.

Imelisel päikeselisel nädalavahetusel (18.-19.05) Saku petangiväljakul selgusid naiste ja meeste esindusvõistkonnad. Meestel oli väljas 5 ja naistel traditsiooniliselt 3 võistkonda. Laupäeval mängiti meeste alagrupp ning naiste alagrupp ja poolfinaal. Nii naistel kui meestel pääses alagrupi esimene otse finaali ning teine ja kolmas koht kohtusid poolfinaalis.

Meeste alagrupis said 3 võitu kaks võistkonda: Tartu võistkond (Aimar Poom, Valmar Pantšenko, Marek Kolk, Igor Kostin) ja Veteranide võistkond (Ivar Viljaste, Toomas Hoole, Kalju Olmre, Jaan Joonas). Otsustavaks sai omavaheline mäng, mille võitis Tartu.

Poolfinaalis kohtusid juba mainitud Veteranid ja Saku (Vahur Raudsepp, Heigo Kullang, Urmo Auväärt), mis kulges ühepoolselt Veteranide võistkonna kasuks 13:0, 13:3.

Finaali esimese mängu võit tuli Veteranidele 13:1 ja ka teine mäng algas vanemate mängijate domineerimisega, kuid siis hakkasid apsud sisse tulema ja vastased kasutasid võimalust ning võitsid teise mängu 13:8. Edasi hakkas mängude käigule tõenäoliselt mõju avaldama Veteranide võistkonna väsimine, kes oli poolfinaali tõttu kolm tundi kauem mänginud - sisse hakkas tulema rohkem eksimusi ja mõistagi ei jätnud vastased neid kasutamata. Tartu võttis ka järgmised kaks võitu tulemustega 13:6 ja 13:4 ning tagas endale õiguse sõita Bulgaariasse Eestit EM-l esindama.

Naiste alagrupis sai otse finaali kahe võiduga võistkond koosseisus Kadri Veljend, Marge Mägi, Maris Rõõm, Kadri Arunurm. Poolfinaalis sai kaks võitu võistkond Maive Sein, Kertu Palm, Triin Gretel Tauk, Varje Reede (13:9 ja 13:6). Pühapäevases finaalis läksid kaks esimest mängu kindlalt poolfinaalist finaali mänginud võistkonnale (13:5, 13:7). Kolmandas mängus rebisid end võidule aga Marise, Marge ja Kadride võistkond 13:5. Neljandas mängus läks Kadride võistkond küll juhtima, aga vastased liikusid tasa ja targu järgi ning võtsid lõpuks ka võidu tulemusega 13:11. Seega Eestit sõidab Kambodžasse MM-le esindama võistkond koosseisus Maive Sein, Kertu Palm, Triin Gretel Tauk, Varje Reede.

Järgmisel nädalavahetusel (25.-26-05) toimus Kohtla-Järvel esmakordselt veteranide Eesti meistrivõistlus, kus selgitati lisaks meistrile ka EM-i esindusvõistkond. Kui eelmisel nädalavahetusel oli ilmaga igati vedanud, siis nüüd said mängijad tunda nii vihma kui tuult. Osalemas oli 5 võistkonda ja mängiti sama süsteemi järgi nagu meeste katsevõistlusel. Seekord mängiti laupäeval alagrupp ja poolfinaal ning pühapäevaks jäi vaid finaal. Laupäevane võistluspäev kujunes taas väga pikaks ning puhkama sai alles kella kaheksa ajal õhtul. Alagrupis võttis neli võitu ka eelmisel nädalavahetusel mänginud võistkond (Ivar Viljaste, Toomas Hoole, Kalju Olmre, Matti Vinni), kes jõudis otse finaali.

Poolfinaalis kohtusid võistkonnad koosseisus Aarne Välja, Andres Veski, Vello Vasser, Johannes Neiland ja Silver Kingissepp, Aivar Sein, Mait Metsla, Jaan Sepp. Teise finalisti selgitamiseks tuli mängida kõik kolm mängu. Finaalikoha sai Virumaa võistkond (Välja/Veski/Vasser/Neiland) tulemusega 13:12, 5:13, 13:9. Pühapäeval võtsid kindla võidu aga Ivar Viljaste, Toomas Hoole, Kalju Olmre ja Matti Vinni tulemusega 13:5, 13:5, 13:0, saades sellega õiguse esindada Eestit septembris Bulgaarias toimuvatel Veteranide Euroopa meistrivõistlustel.

Soovime kõigile häid mänge ja super tulemusi!

30.05.2019