***
Hooaja lõpu koosolek-peol 3.10 tehtud 2004. aastat puudutavad otsused.

1) Hooajal 15 reitinguvõistlust:
6 üksikmängu, 5 paarismängu, 4 üksikmängu.
Ühel võistlejal lähevad arvesse 8 parema võistluse tulemused. (See variant sai hääletamisel 11 häält, variant 10 sai 7 häält)

2) Hooaja KÕIGI reitinguvõistluste punktisüsteem
(sarnane EPKLi karikavõistlustel kasutatud punktisüsteemile, mis kahel aastal oli kasutusel ka Kohtla-Järve karikavõistlustel)

1. koht 40 p 5. koht 24 p 9. koht 16 p 13. koht 8 p
2. koht 34 p 6. koht 22 p 10. koht 14 p 14. koht 6 p
3. koht 30 p 7. koht 20 p 11. koht 12 p 15. koht 4 p
4. koht 26 p 8. koht 18 p 12. koht 10 p 16. koht 2 p

17.-... koht 1 punkt

3) Esimesel võistlusel arvestatakse eelmise hooaja reitingu kohti. Alates teisest turniirist jooksva aasta kohti. (See variant sai 12 häält. Variant, et esimesel võistlusel lähevad arvesse eelmise aasta kohad ja teisel võistlusel eelmise aasta kohad + jooksva aasta 1. võistluse kohad, sai 6 häält)

4) Kindlad turniirisüsteemid võistlusteks, kus mängud algavad päeval. Õhtustel turniiridel otsustab võistluste süsteemi võistluse korraldaja.
Kindlate süsteemide väljatöötamiseks tehti komisjon: Tõnu Kapper, Mait Metsla, Juhan Neiland, Ivar Viljaste, Rene Kundla.

5) Kohtla-Järve võistluste korraldajad otsustasid, et hooaja alguses peetakse linna karikavõistlused, meistrivõistlused on jaotatud suve peale.

6) 2004. aastal viia maakonna meistrivõistlused läbi turniirisüsteemis.
Korraldaja LTK Üks-Teist.
Registreerimine kuni 20. maini.
Ühes võistkonnas tuleb kohe üles anda kuni neli võistlejat. (See variant sai 11 häält. Variant, kus alguses võib kirja panna 3 ja hiljem lisada ühe mängija sai 9 häält).
Iga võistleja võib mängida ainult ühes võistkonnas.
Nn. võõrmängijatel osavõtu piirangut ei ole, kuid kõik mängud peavad toimuma Ida-Virumaal.

Hooaja viimane võistlus reitingu esikümnes muutusi ei toonud. Kokku sai koha Ida-Virumaa petankerite individuaalses edetabelis on 53 mängijat, kes osalesid 2003. aastal vähemat kolmel reitinguturniiril. Neist 10 käisid kohal kõigil 15 reitinguvõistlustel. Kokku osales Ida-Virumaa reitinguturniiridel 126 mängijat.
***
Ida-Virumaa 2003. aasta petangihooaja lõpetamine-koosolek-sööming toimub reedel, 3. oktoobril kella 18 - 20ni Jõhvi pubis Privaat. Osalusest teatada ja 100 krooni maksta 28. septembri võistlusel.
Päevakorras
1. Salat
2. Autasustamine: 10 paremat meest, 3 paremat naist, parim mees- ja naisjuunior; hõbe- ja pronskpetankeri normi täitjad
3. Praad
4. Arutelu: 2004. a kalenderplaan, punktisüsteem jms. Senitehtud ettepanekuid saate vaadata siit.
5. Magustoit/kohv
6. Vabakava
Telefonil (050) 22 860 ja e-kirjaga aadressil rene@monopol.ee teretulnud kõik ettepanekud päevakorra kohta.
***
19. septembril lisame pilte, vt leht
e fotod.
***
16. septembril lisasime 2003. aasta võistluste lehekülgedele lingid venekeelse nädalalehe (sporditoimetaja Aleksandr Komšin) petangiteemalistele lugudele.
***
14. septembri võistlus oli ühtlasi hooaja viimane trio võistlus. Võistkondlikut maakonna edetabelit saate vaadata siit.
***
14. septembri võistlusega kindlustas Enno Konsa on endale Ida-Virumaa 2003. aasta petankeri tiitli. Palju õnne!
Aasta viimasel reitinguvõistlusel võivad 16 parema hulgas toimuda alljärgnevad järgmised muutused.
Tabelis praegune koht (1), nimi (2), punktid (3), tugevuselt 8. turniiri punktid (4), maksimaalsed võimalikud punktid pärast viimast turniiri (5), maksimaalne koht pärast viimast turniiri (max), minimaalne koht (min). Tuletan meelde, paarismängus annab turniirivõit 80 punkti.

***
Laupäeval, 13.09 Tabasalus Harjumaa meistrivõistlused trios osales kaks Ida-Virumaa võistkonda. Juhan Neiland/Tõnis Neiland/Merilin Neiland/Alari Keedus olid 22 võistkonna seas 12. Tõnu Kapper/Lemmit Toomra/Enno Konsa olid 17.
***
27. augustil kohendasime veidi 2004. aasta kalenderplaani (augusti lõppu ei jätnud enam õhtuseid turniire, mis kipuvad jääma ööpimedusse) ning avaldasime esimesed ettepanekud järgmise hooajal toimuda võivate muudatuste osas. Ootame aktiivset kaasarääkimist, et oleks hooajalõpu koosolekul, mida arutada. Samuti ootame ettepanekuid, kus, millal ning mis stsenaariumi alusel hooajalõpu pidu/koosolek teha.
***
14. septembri Jõhvi trio võistlusel antakse ka maakonna meistrivõistluste medalid.
***
16.-17. augustil Pärnus peetud kahest petangivõistlusest ühel õnnestus Ida-Virumaa võistkonnal esikoht koju tuua. Spordiseltsi Kalev korraldatud firmaspordi VII suvemängude raames pühapäeval peetud petangivõistlusel oli kuus võistkonda, neist kaks Ida-Virumaalt.
Edukaimana neist sai Jõhvi LTK Üks-Teist (Tõnu Kapper/Lemmit Toomra/Enno Konsa) nelja võidu ja ühe kaotusega esikoha. Jussi nime kandev Jõhvi/Voka ühendvõistkond (Juhan Neiland/Hillar Neiland/Alari Keedus) oli kahe võiduga neljas.
Laupäeval Kalevi päevade raames 51 kolmeliikmelise võistkonna osavõtul peetud rahvusvahelisel turniiril ainsa Ida-Virumaa võistkonnana osalenud Üks-Teist 32 parema hulka ei jõudnud, sest alagrupis kaotati soomlastele 8:13 ja 7:13.
***
Aunimetused: 12. augusti võistlusel täitis kolmandana hõbepetankeri normi Lemmit Toomra ja kaheksandana pronkspetankeri normi Kalle Orro.
***
***
7. augustil avaldasime 2004. aasta kalenderplaani esialgse ajakava, ootame vastukajasid.
***
Eesti paarismängu meistrivõistlustel, mis toimusid 2. augustil Tallinnas said võidu kirja mõlemad osalenud Ida-Virumaa võistkonnad.
Idavirulastest edukaimana sai veerandsaja võistkonna seas 18. koha paar Alari Keedus/Rene Kundla, koha võrra tahapoole platseerusid Juhan Neiland/Lemmit Toomra.
Mõlemad Ida-Virumaa meeskonnad said alagrupis kaks kaotust, mis tähendas, et 16 parema hulka nad ei pääsenud. Mängudel 17.-25. kohani olid Neiland/Toomra esimeses ringid vabad ja Keedus/Kundla alistasid vastased 13:0. Seejärel viis loos idavirulased kokku ning Keedus/Kundla jäid selles mängus peale 13:9.
17.-18. koha mängus said Keedus/Kundla edu sisse 10:4 ja 12:7, kuid kaotasid siiski mängu 12:13. "Väsimus tegi oma töö," tunnistas Keedus, kes kohamängude kahes esimeses ringis tulistas peaaegu veatult. Samuti said paaris mängus otsustavaks vastaste suuremad kogemused, sest nagu viimases mängus, nii ka alagrupis oskasid idavirulased kaotada mängu eduseisult 10:4. Üks "kuiv" võit tähendas Keedusele/Kundlale, et kahe võidu ja kolme kaotuse puhul jäädi punktide üldskooriga 55:51 plussi.
Esimest korda võistlustel koos mänginud Voka-Jõhvi paar Neiland/Toomra lõpetasid turniiri võiduga, alistades 19.-20. koha mängus vastased 13:11, kui olid enda kasuks pööranud kaotusseisu 6:11.
Turniiri võitis paar Peep Puiestik/Veiko Proos.
***
Aunimetused: 29. juuli võistlusel täitis teise petankerina pärast Tõnu Kapperit hõbepetankeri normi Enno Konsa ning pronkpetankeri normi sai täis Mait Metsla.