Klubide Karikas 2019


2019. AASTA KLUBIDE KARIKAVÕISTLUSTE JUHEND

EESMÄRK

Selgitada välja Eesti parim Petangiklubi, kes saab õiguse esindada Eestit 2019. aastal Euroopa klubide karikavõistlustel.

Selgitada välja kaks Klubi võistkonda (võivad olla samast Klubist), kes saavad õiguse osaleda Northern European Club Cup`l.

OSALEJAD

Osaleda võivad kõik EPKL-i liikmesklubid, kellel on tasutud aastamaks. Igast Klubist võib osaleda piiramatu arv võistkondi. Iga mängija võib registreerida ja mängida ainult ühes võistkonnas.

1) Kõikidel mängijatel peab olema kehtiv rahvusvaheline litsents Klubist, mida nad esindavad ja ei tohi mitte mingil juhul mängida teise Klubi alt võistluste jooksul ega sama Klubi teises tiimis.

2) Iga mängu (ühe vastase vastu peetavad mängud) puhul peab meeskond koosnema 6 (min) kuni 8 (max) mängijast järgmiselt:

a) 6 mängijaga meeskonnal peab olema vähemalt 1 mängija vastassoost

b) 7 või 8 mängijaga meeskonnal peab olema vähemalt 2 vastassoost mängijat.

REGISTREERIMINE

Kõigi klubide osalemise kinnitus peab olema kooskõlastatud EPKL-iga 20.04.2019 a. Klubide meeskonna andmed peavad olema esitatud EPKL-ile 30.04.2019 a., meiliaadressil juhatus@petanque.ee.

OSAVÕTUTASU

60 eurot võistkonna kohta tasuda EPKL-i arvele a/a EE052200001120114684, 5.05.2019 a.

VÕISTLEJATE RIIETUS

Võistkondadel peab olema ühtne võistlussärk. Riietus peab vastama rahvusvaheliste võistlusmääruste nõuetele.

Mängijad, kellel puudub ühtne võistlussärk eemaldatakse pärast kohtuniku poolt tehtud hoiatust võistlustelt.

VÕISTLUSTE LÄBIVIIMISE SÜSTEEM JA KORD

Kohtunik vastutab mängureeglitest kinni pidamise eest, mis on FIPJP poolt kehtestatud "Petangispordi ametlikud reeglid" ja kõikide EuroCupi eeskirjades sätestatud variatsioonidest. Ürituse kohtunik peab kontrollima mängijate litsentside kehtivust (EPKL kodulehel) ja eeskirjade järgimist.

Keelatud on suitsetamine (sh elektroonilised suitsetamisvahendid), alkoholi tarbimine ja mobiiltelefonide kasutamine mänguväljakul.

Kui CEP täitevkomitee ei ole eelnevalt kokku leppinud muudatustes, siis toimub Klubide Karika võistluste kohtumine järgmisel viisil:

Üksikmäng - kuus üksikmängu, kus üks mäng peab olema määratud naissoost mängijatega.

Triod - segatrio versus segatrio ja samal ajal trio versus trio.

Paarismängud - segapaar segapaari vastu ja samal ajal kaks paarismängu kahe paarismängu vastu.

Kõik mängijad peavad ülesandmise kaardil olema registreeritud oma nimega. Pärast mängude alustamist ei saa ülesandmiskaardile lisamängijaid lisada.

Meeskonna kapten sisestab mängijate andmed kaardile, nii et määratud naised mängivad alati üksteise vastu. Meeskonna huvide kaitsmiseks toimub võistkondade koosseisude moodustamine enne iga vooru.

Paarismängudes ja triodes saab iga meeskonna ühe mängija asendada. Segapaari ja segatrio puhul ei tohi asendamine mõjutada segavõistkonna koosseisu. Vahetust saab teha kahe snadivooru vahel ning sellest tuleb teavitada vastasmeeskonna kaptenit ja kohtunikku. Ühe mänguvooru ajal saab teha ainult ühe vahetuse. Mängija, kes on oma mängu lõpetanud või on asendatud, ei saa selles voorus mängida üheski teises meeskonnas.

Kõik mängud mängitakse 13 punktini. 2 matšipunkti saab iga võidetud üksikmängu eest, kokku on võimalik saada 12 punkti. 3 matšipunkti saab iga võidetud paarismängu eest, kokku on võimalik saada 9 punkti. 5 matšipunkti saab iga võidetud trio eest, kokku 10 punkti. Võitnud meeskond on see, kellel on 3 vooru lõpus kõige rohkem matšpunkte (maksimaalselt 31 punkti). Meeskonnad peavad mängima kõik oma mängud lõpuni, kuna tulemused võivad osutuda oluliseks, kui tekib surnud ring võistkondade tulemuste vahel.

Tulemuste otsuste tegemiseks kasutatakse järgmist valemit:

1. Võitude arv- kolmest voorust koosnev mäng ühe vastase vastu (tulemus 1:0)

Kui kahe või enama meeskonna vahel on tekkinud surnud ring, siis:

2. Omavahelistes mängudes saavutatud võitude arv - kolmest voorust koosnev mäng ühe vastase vastu (tulemus 1:0)

3. Omavaheliste mängude matšpunktide vahe

4. Üldine matšpunktide vahe

Mängitakse alagruppides või shveitsi süsteemis ja karikas.

Võistlussüsteem võistkondade järgi on alljärgnev:

Võistkondade arv 2: 2 võiduni

Võistkondade arv 3: alagrupp, 2 korda omavahel läbi.

Võistkondade arv 4: alagrupp, kohamängud, alagrupi 1 ja 2 mängivad finaalis, 3 ja 4 mängivad 3 kohale.

Võistkondade arv 5: alagrupp, poolfinaal, finaal. Alagrupi esimene pääseb otse finaali. Teine ja kolmas mängivad omavahel ning võitja pääseb finaali. Kaotaja läheb 3 koha mängule. Alagrupi neljas ja viies kohtuvad omavahel ning võitja pääseb kolmanda koha mängule. Kaotaja saab viienda koha.

Võistkondade arv 6-8: 2 alagruppi, poolfinaal, finaal. Välja mängitakse kohad 1-4.

Võistkondade arv 9 ja rohkem: 3 ringi shveitsi süsteemi. Poolfinaal 1 vs 4 ja 2 vs 3. Finaal. Välja mängitakse kohad 1-4

AUHINNAD

Võistluse võitnud KLUBI saab õiguse esindada Eestit 2019. aasta Euroopa Klubide karika võistlusel. Võitja saab rändkarika ja esikolmik karikad. Kui võitja Klubi loobub Euroopa klubide karika osavõtust, saab selle õiguse järgmine Klubi, jne.

Võistlusel esimeseks ja teiseks tulnud võistkonnad saavad õiguse osaleda Northern European Club Cup´l.