Klubide Karikas 2016

KLUBIDE KARIKAS 2016 JUHEND

EESMÄRK

Selgitada Eesti parim petanqueklubi 2016 aastal, kes saab õiguse esindada Eestit 2017 aastal Euroopa klubide karikavõistlustel.

OSALEJAD

Osaleda võivad EPKL-i liikmesklubid, kellel on tasutud aastamaks. Mängijatel peab olema kehtiv litsents ja ta peab kuuluma klubisse, mida ta esindab. Klubi võib välja panna mitu võistkonda. Võistkonda kuulub 6 võistlejat, kellest 1 peab kindlasti olema naisvõistleja.Kui soovitakse varumängijaid, siis võib võistkonnas olla ka rohkem võistlejaid, kellest 2 peavad kindlasti olema naisvõistlejad.

REGISTREERIMINE

Võistkondade registreerimine kuni 24. augustini kella 21.00-ks  e-mail aadressile: juhatus@petanque.ee. Võistkondade nimeline registreerimine tuleb teha 26. augustiks kella 21.00-ks ja klubi esindaja nimi. Lisaregistreerimist ei saa hiljem teha.

OSAVÕTUTASU

40 eurot võistkonna kohta tasuda EPKL-i arvele (arvelduskonto number IBAN: EE052200001120114684, 26. augustiks või kohapeal enne võistluspäeva algust.

VÕISTLEJATE RIIETUS

Võistkondadel peab olema ühtne võistlussärk.Riietus peab vastama rahvusvaheliste võistlusmääruste nõuetele.

Mängijad, kellel puudub ühtne võistlussärk eemaldatakse pärast kohtuniku poolt tehtud hoiatust võistlustelt.

VÕISTLUSTE LÄBIVIIMISE SÜSTEEM

Üks mäng koosneb 3 paarismängust ja 2 triost. Võistlus viiakse läbi alagruppides ja karikasüsteemis. Mängijat saab vahetada ainult mängude vahel, mitte mänguvoorude vahel. Näiteks: paarismaängu ajal vahetust teha ei saa, vahetada saab trio mängude ajaks. Trio mängu ajal vahetust teha enam ei saa.  Alagruppidesse loosimisel arvestatakse eelmise aasta paremusjärjestust. Alagruppidest pääseb edasi 2 võistkonda. Kui alagruppidest pääseb edasi 3 võistkonda ühest klubist, siis 2 neist kohtuvad veerandfinaalis omavahel. Kui poolfinaali jõuavad 2 võistkonda ühest klubist, siis nad kohtuvad poolfinaalis omavahel.

Võrdsete võitude arvu korral alagrupis selgitatakse paremusjärjestus järgnevalt:

9. üldine mängude punktide suhe.

Karikasüsteemis loositakse alagruppide võitjad kõigepealt karikatabelisse ja seejärel nende vastasteks teise koha omanikud, kuid siiski nii, et sama alagrupi esimesed ja teised ei satuks kokku ennem finaali. Loosimine karikasüsteemi toimub pärast alagruppide lõppu.

Võistlussüsteem võistkondade järgi on alljärgnev:

Võistkondade arv 2: 2 võiduni

Võistkondade arv 3: alagrupp, 2 korda omavahel läbi.

Võistkondade arv 4: alagrupp, kohamängud, alagrupi 1 ja 2 mängivad finaalis, 3 ja 4 mängivad 3 kohale.

Võistkondade arv 5: alagrupp, poolfinaal, finaal.Alagrupi esimene pääseb otse finaali. Teine ja kolmas mängivad omavahel ning võitja pääseb finaali. Kaotaj läheb 3 koha mängule. Alagrupi neljas ja viies kohtuvad omavahel ning võitja pääseb kolmanda koha mängule. Kaotaja saab viienda koha.

Võistkondade arv 6-8: 2 alagruppi, poolfinaal, finaal. Välja mängitakse kohad 1-4.

Võistkondade arv 9-11: 3 alagruppi, veerandfinaal(kus kahel võistkonnal vastane puudub), poolfinaal, finaal. Välja mängitakse kohad 1-6.

Võistkondade arv 12-16: 4 alagruppi, veerandfinaal, poolfinaal, finaal. Välja mängitakse kohad 1-8.

AUHINNAD

Parim võistkond saab õiguse esindada Eestit 2017 aasta Euroopa klubide karika võistlusel.

Võitja saab rändkarika ja esikolmik karikad.

Kui võitja võistkond loobub Euroopa klubide karika osavõtust, saab selle õiguse järgmine võistkond, jne.