Katsevõistluste juhend 2016


EM ja MM KATSEVÕISTLUSTE JUHEND 2016

EESMÄRK
Selgitada välja võistkonnad, kes saavad õiguse esindada Eestit 2016. aastal meeste maailmameistrivõistlustel (MM-il), naiste Euroopa meistrivõistlustel (EM-il), juunioride Euroopa meistrivõistlustel (EM-il), naiste ja meeste üksikmängu Euroopa meistrivõistlustel (EM-il) ja veteranide 55+ Euroopa meistrivõistlustel (EM-il).
NB! Meeste MM-il osalemise eelisõigus on võistkonnal koosseisus: Silver Kingissepp, Margus Limberg, Ivar Viljaste ja Priit Koppel, kellest võib välja vahetada kaks liiget. Kui nemad loobuvad soovist osaleda MM-il, siis toimuvad katsevõistlused meestele.   

OSALEJAD
Katsevõistlused on 3-4-liikmelistele võistkondadele, kusjuures mängija tohib katsevõistluste raames osaleda vaid ühe võistkonna eest. Üksikmängus naised ja mehed võistlevad eraldi arvestuses.
EM-i katsevõistlustel tohivad osaleda ainult naised, juunioritel poisid-tüdrukud, veteranidel mehed-naised ja MM-i katsevõistlustel ainult mehed.
Kui katsevõistlused võitnud võistkond on kolmeliikmeline, siis peavad sõitma tiitlivõistlusele kõik 3 osalenud mängijat ja hiljem võib lisada neljanda mängija. Kui võidab neljaliikmeline võistkond, siis võib tiitlivõistlusel osalevas võistkonnas ühe liikme välja vahetada.
Katsevõistlustele registreerumisega annab mängija nõusoleku sõlmida EPKL-iga kokkulepe, mille kohaselt mängija kohustub hüvitama EPKL-ile kõik tema rahvusvahelisele tiitlivõistlusele lähetamiseks EPKL-i poolt tehtud kulutused ja muud juhtumiga seotult EPKL-i vastu esitatud nõuded, kui:
- mängijale määratakse EPKL-i või rahvusvahelise alaliidu või tiitlivõistluse korraldaja poolt karistus alkoholi ja/või dopinguainete kasutamise eest;
- mängija on Eesti esindusvõistkonna liikmena käitunud ebaväärikalt;
- pärast esindusvõistkonna selgumist mängija mõjuva põhjuseta loobub esindusvõistkonnas osalemisest.

REEGLID
Võistlused viiakse läbi rahvusvaheliste petangireeglite ja kehtiva EPKL-i välishooaja 2016 üldjuhendi järgi.
Katsevõistlustel tohivad osaleda ainult Eesti kodakondsust omavad petankerid ja neil peab olema kehtiv F.I.P.J.P liidu alla kuuluva riigi petanque liidu litsents.
Võistkondadel peab olema ühtne võistlusvorm (särgid).
Võistlustele määrab kohtuniku EPKL-i juhatus.

VÕISTLUSTE AJAD
Naiste EM toimub 8.-11. septembrini 2016 Slovakkias Bratislavas
Meeste MM toimumiskoha ja -aja kohta ootame kinnitatud infot FIPJP-lt
Juunioride EM toimub 28.-30. oktoobrini Monacos.
Veteranide EM toimub 18.-20. oktoobrini Monacos.
Singli EM toimub 4.-6. novembrini Prantsusmaal Nimes.

EPKL-i katsevõistlused toimuvad:
I ring – (I etapp) – .14.05.2016 Tallinnas N, J
I ring - (I etapp) - 15.05.2016 veteranid 55+ 
I ring – (II etapp) – .11.06.2016 Tallinnas 
II ring - finaal – .12.06.2016 Tallinnas
Singel – 03.07.2016 
NB! Veteranide II etappi aeg otsustatakse vajadusel võistlejate arvu selgumisel. Singli võistlussüsteem ja koht antakse teada 3 päeva jooksul pärast registreerinute selgumist.

REGISTREERIMINE
Katsevõistlustele saab registreerida e-posti aadressil juhatus@petanque.ee kuni 11. maini 2016 kell 21.00. Registreerimisel tuleb kirja panna osavõtjate nimed ja võistkonna esindaja kontaktandmed. Lisaregistreerimist ei saa hiljem teha.
Oma osalemisest tiitlivõistlustel peab katsevõistlused võitnud võistkond andma EPKL-ile kinnituse 19.06.2016. Loobumise korral on teiseks tulnud võistkonnal kinnituse andmiseks aega 26.06.2016 ja selle loobumisel on kolmandaks tulnud võistkonnal aega kinnitus anda 03.07.2016. Kui kõik kolm esikolmikusse tulnud võistkonnad loobuvad, siis otsustab tiitlivõistlustel osalemise EPKL-i juhatus.

OSAVÕTUTASU
Katsevõistlustel osalemise tasu on 120 eurot võistkonna kohta. Lisaks tuleb tasuda tagatisraha 100 eurot võistkonna kohta, mille saab tagasi peale katsevõistluste lõppu kui on mängitud kõik mängud. Juhul kui võistkond loobub edasisest võistlemisest, annab kas või ühe loobumisvõidu, siis tagatisraha tagasi ei maksta. Singli osavõtutasu on 30€. Juunioride osavõtutasu on 5 eurot mängija kohta, mida ei tagastata.
Osavõtutasu ja tagatisraha peab olema tasutud 14.05.2016 EPKL-i a/a EE05 2200 0011 2011 4684. 

VÕISTLUSTE LÄBIVIIMISE SÜSTEEM
Katsevõistlused koosnevad 2 ringist:
1. I ring – mängitakse 2 etappi (mängitakse kahel eraldi päeval) turniiri süsteemis (alagrupp). Kahe etapi tulemused liidetakse ja enim kahe etapiga võite saanud kaks võistkonda pääsevad II ringi ehk finaali.
2. II ring – FINAAL. Finaali pääsevad I ringi kaks paremat võistkonda. Finaalis mängitakse 3 võiduni.
3. Finaali ei toimu: 
a) juhul kui peale I ringi on esimese ja teise võistkonna vahe 4 (neli) võitu või rohkem,
b) juhul kui esimese ja teise võistkonna vahe on 3 (kolm) võitu ning omavaheliste mängude seis esimese kasuks on 4-0 (kehtib 4 võistkonna puhul).
4. Enim võite kahe etapiga kogunud võistkond või finaali võitja on katsevõistluste võitja.
5. Võrdsete võitude arvu korral selgitatakse paremusjärjestus järgnevalt:
a) omavahelistes mängudes saavutatud võidud,
b) omavaheliste mängude punktide vahe,
c) üldine punktide vahe
d) omavaheliste mängude punktide suhe,
e) üldine punktide suhe.
6. Mängude järjekord etappide järgi:
a) I etapil loositakse tabelisse
b) II etapil asetatakse võistkonnad tabelisse nii, et I etapi järel liidriks olnud võistkond on tabelis kohal nr 1, teine kohal nr. 2 jne. Viimases voorus kohtuvad omavahel esimese ja teise asetuse saanud võistkonnad, kolmandana ja neljandana asetatud võistkonnad jne.
7. Kui katsevõistlustele registreerub üks võistkond, siis on sellel võistkonnal automaatselt õigus esindada Eestit tiitlivõistlusel.
8. Kui katsevõistlustele registreerub kaks võistkonda, siis jääb I ring ära ja mängitakse kohe II ring ehk finaal. Finaal mängitakse nelja võiduni.
9. Kui katsevõistlustele registreerub kolm või neli võistkonda, siis mängitakse I ringis kaks etappi ja etappidel mängitakse kaks korda „kõik kõigiga“. Finaali saavad kaks paremat ja mängiatkse 3 võiduni (punktid 2 ja 3).
10. Kui katsevõistlustele registreerub viis võistkonda, otsustatakse võistluste läbiviimise süsteem 2 päeva jooksul peale registreerimise lõppu. 

AUHINNAD
Parim naiskond saab õiguse esindada Eestit 2016. aasta naiste Euroopa meistrivõistlustel. 
Parim juunioride võistkond saab õiguse esindada Eestit 2016. aasta juunioride Euroopa meistrivõistlustel (kui toimuvad katsevõistlused).
Parim naine ja mees üksikmängus saavad õiguse esindada Eestit 2016. aasta Euroopa meistrivõistlustel üksikmängus.
Parim veteranide võistkond saab õiguse esindada Eestit 2016. aasta veteranide Euroopa meistrivõistlustel.
Katsevõistluste toimumisel saab parim meeskond õiguse esindada Eestit 2016.aasta Maailmameistrivõistlustel

JUUNIORID
Osalemise ja võistkonna kinnitab EPKL või korraldatakse katsevõistlused.