RK vaade: Avalöögi tegid võimsalt Veiko Proos/Margus Berkmann


EPKLi siseGP sarja avaetapi võitsid võimsalt Veiko Proos/Margus Berkmann, kes play-offis ei loovutanud vastastele punktipoegagi.

Hooaja avalöök algas esimest võistlust peakorraldajana tegutsenud Marek Kolgile telefonikõnedega, sest üks paar vajas asendusliiget. Lõpuks päästis saarlased Margus Limberg, kes koos Gunnar Usiniga jõudsid lõpuks nelja parema hulka.

ALAGRUPID MÖÖDUSID SUUREMATE ÜLLATUSTETA

Võistluse esimene faas, puuliringid erilisi üllatusi ei valmistanud. A-puulist said edasi napilt tugevaimasse asetusgruppi saanud Kärdla PK duo Urmas Berkmann/Andrus Treiman, kellelt kahest mängust enim suutsid punkte võtta avaringivastased, idavirulased Lemmit Toomra ja Rene Kundla. Ebaõnnesõduriks osutus Kalju Olmre, kes mängis koos poja, paljude jaoks tundmatuseni muutunud, petangimängimisest pausi tegemise ajal korvpalliplatsidel Eesti noortekoondisesse jõudnud Steniga. 2x12:13 – nii alistasid isa-poja paari Janek Kiisk/Margus Strööm, kes said sellest grupist teisena edasi.

B-grupist ei pääsenud grupis esimest ja üldpingereas kolmandat asetust omanud Marju Velga/Külli Kariste edasi. Alustati küll võiduga, kuid kaks kaotust viisid nad lohutusturniirile. Esimesena said alagrupist edasi “hommikupaar” Margus Limberg/Gunnar Usin, puulidest viimasena (ei mingit üllatust) said edasi Priit Koppel/Hardo Sokk, kes otsustavas kohtumises alistasid parima naispaari 13:6. Kui A- ja B-puul olid neljaliikmelised, siis kaks ülejäänud puuli olid kolmeliikmelised.

C-puulist said esimesena edasi kogu turniiri peale teist asetust omanud Marek Kolk/Alari Keedus, kes oma ainsat alagrupimängu alustasid küll punktide äraandmisega, kuna peakorraldajat ärritas saali ilmunud “kuuspakk”, kuid kui peakohtunik Keedus oli paki omanikuga asjad selgeks rääkinud ning partneri maha rahustanud, alistati kõige napimalt teise tugevusrühma jäänud Arvi Palla/Ivar Viljaste 13:10. Palla/Viljaste omakorda olid mõlemas mängus selgelt paremad duost Ruudi Väärtnõu/Karl Räis.

D-puul ehk surmagrupp päeva ainsale segapaarile Eve Oidsalu/Kaido Kopel, ke said hilisemate finalistide vastu 4 ja 5 punkti,mis arvestades finalistide vastaste saaki karikaringides polnud üldse paha tulemus. Eelmise suve valitsejad Roger Viks/Martin Mänd (omasid reitinguarvestuses duona rohkem punkte kui teise ja kolmanda asetusega võistkonnad kokku), hakkasid viruaalsetele favoriitidele, küll alles seitsmenda asetusega duole Margus Berkmann/Veiko Proos südilt vastu, kuid 13:12 võit viis alagrupist esimesena edasi Berkmann/Proosi.

OMAPÄRANE KARIKARING

Karikaringis oli omapärane, et põhitabelis lõppesid kaks neljast veerandfinaalist ja mõlemad poolfinaalid ja finaal 13:0. Lõpuni hoidsid vastased karikasarjas nullil Berkmann/Proos, kes poolfinaalis võitsid duot Priit Koppel/Hardo Sokk, kes omakorda olid veerandfinaalis alistanud nulliga Kolk/Keeduse. Tuleb nentida, et kahe mängu üldskoori võrdlemine pani peakohtuniku kukalt sügama.

Lõppkokkuvõttes jõudsid esikolmikusse lisaks Berkmann/Proos ja Viks/Mänd duodele ka Priit Koppel/Hardo Sokk ning kuna osavõtjaid oli parajalt palju, siis esikolmiku meeskonnad rahalist kahju kandma ei pidanud. Lisaks sai kogu esinelik (nagu ka B-turniiri võitnud Kolk/Keedus, C-turniiri võitjad ja parim/ainus naispaar ja segapaar Lembit Peegli piltidega spordikalendri, kus kunagi loodetavasti ka petankeri pilt sees, kuid kuna see vähetõenäoline, siis tuleks teha petankeritele oma pildikalender. Kauneid neide ja atraktiivseid mehi leidub ju meil parasjagu). Lisaks kohtade põhistele auhindadele loositi välja ka Tondi Selveris asuvas China Boxis söögid (tõesti head, allkirjutanu julgeb soovitada), mis seekord läksid boonusena esikolmikusse jõudnud Margus Berkmannile ja Roger Viksile.

Mõne sõnaga ka lohutusturniirist. Kuna esikaheksast jäi üks rada vabaks, sai organiseeritud ka lohutusturniir, kus kuuest võimalikust osalejast loobus vaid parim segapaar, kes oma mängunaudingu sai kätte tulevaste finalistide vastu (lohutuseks võisid nad end õhtul tabeleid vaadates tunda teoreetilise pronksipaarina). Ülejäänud viis paari improviseeriti tabelisse, kus oma alagrupi ebaedu osaliselt heastasid Olmred, kellele ka C-turniiri võit ehk tabelisse 9. koht.

VEIDI KA STATISTIKAVÄLIST

Lugu sisestava arvutiklaviatuuri peremehena ei saa kiitmata jätta oma paarimeest Lemmit Toomrat, kes oli vaieldamatult parim nii kategoorias 75+ kui ka kõikide paaride peale suurima mängu panustamisega võrreldes paarimehe sooritusega. Tore, et saime päeva lõpuks ka võidu kirja, pisut kahju vastastest, kes olid enne seda samuti võiduta ja pidid selleta ka jääma. Kindlasti on tulevad turniirid neile edukamad ja kui mitte enne ei tule neile võitu, siis vähemalt kui üksikmängus peaks neid loos allakirjutanuga kokku viima, on võiduvõimalused maksimumilähedased. Seega head kannatamist.

Ei saa märkimata jätta, et kohal oli vähemalt kolm pealtvaatajat, mis pole küll väga suur, kuid siiski nullist suurem arv.

Üheksaetapilise GPsarja teine osavõistlus on kavas juba 18. detsembril ehk rockmuusiku Keith Richardsi 67., filmirežissöör Steven Allan Spielbergi 64., näitleja Brad Pitti 47., teleseriaalis “Dawson’s Creek” Joey Potterit mängiva Katie Holmesi 32., poplaulja Cristina Aguliera 30. ja EPKLi presidendi Alari Keeduse 25. sünnipäeval. Nimetatud sünnipäevalapsed ise kuuldavasti võistlema ei tule, küll ootab vähemalt üks neist kõiki teisi huvilisi kaasa lööma. Kavas triode võitlus ehk kõikidel osalejatel on paarismänguga suurem võimalus jõuda esikaheksasse, mis annab vähemalt 3 reitingupunkti. Kui osalejaid koguneb rohkem kui 8 trio jagu, siis loodetavasti jagub korraldajatel Kalevi petangiklubist lisaks omavahelistele eetika ja muudel teemadel arutamisele aega leida veidi auhindu ka lohutusturniiri jaoks.

Igal juhul, mulle see petangipäev meeldis ja tundub, et aina rohkem hakkavad petangivõistlused meenutama spordivõistlust, kus ürituse sportlik pool kaalub üles vaba aja veetmise vormi. Vaid meie, petankerid üheskoos suudame laupäeval seatud latti veel kõrgemale tõsta ning kui selle tulemusena võidame alale uusi poolehoidjaid, on see meie ühine võit. Kõik ettepanekud petangielu paremaks korraldamiseks on endiselt oodatud e-postiga juhatus@petanque.ee.

Aitäh kõikidele osalejatele ja kaasaelajatele ning uute kohtumisteni!

Rene

28.11.2010, kell 00.50

ERR uudis: http://sport.err.ee/index.php?06117422
Mõned pildid: http://pildid.sportiv.ee/thumbnails.php?album=1645
Paremusjärjestus ja tabelid: http://www.petanque.ee/index.php?id=103589&cid=108

28.11.2010