ESTIO 2010 võitsid hollandlased (pildid!)

Esimese Estonian Indoor Openi (ESTIO), mis toimus 6.-7.02.2010 Tallinnas Kalevi petangihallis, võitis Hollandi võistkond koosseisus Marco Zeitzen, Bob van der Stappen ja Noël Kempeneers. Finaalis alistati Eesti võistkond Maestro koosseisus Marko Neemelaik, Janek Kiisk ja Arvi Palla 13:4.

Turniiril osales viiest riigist (Eesti, Läti, Soome, Venemaa, Holland) 19 triot, mis paigutati 4 alagruppi. Alagrupimängud toimusid laupäeval, 6. veebruaril ning kella 21ks oli teada need 8 võistkonda, kes pääsevad järgmisel päeval kõrgemate kohtade eest võistlema. Viiest Eesti võistkonnast pääses alagrupist edasi neli, Kunda OK Petanque võistkond jäi surnud ringiga napilt välja.

Võistluse korralduslik pool oli igati kiiduväärt - need võistlejad, kes oma võistluskorda ootasid või olid juba võistluse lõpetanud, said petangihallis toimuvat jälgida kõrvalasuvas hotellis City Hotel Portus. Petangihalli iga raja kohal oli kaamera, tänu millele sai hotellis reaalajas jälgida kõiki mänge korraga.

Ka korraldajad jäid võistlusega rahule ning avaldasid lootust, et järgmisel aastal toimub ESTIO taas.